Realizace lesního biotopu

  • Biotopická zahrada
  • Inteligentní osvětlení
  • Realizace okrasného jezírka
  • Realizace skalky
  • Realizace teras
  • Revitalizace
  • Stavební práce
  • Vodní prvky

Naše zákaznice si nechala před několika lety obnovit lesní tůňku o rozměru 1x2 metry z volně položené folie. Na okraje poskládali hojně se vyskytující žulový valoun a bylo hotovo. Tak vzniklo původní jezírko v temném rohu pozemku chaty u smíšeného borovicového lesa na Jevansku.

Vzhledem k tomu, že tam oba manželé utíkají před pracovním stresem, trávit volný čas relaxací v přírodě, tak si vysnili, že budou mít jezírko s terasou, kde budou pít svou odpolední kávu a odpočívat.

Po první schůzce jsme zjistili, že paní považovala svá přání v daném místě za těžce realizovatelná. Byl problém s velikou suchou břízou, původní velkou skalkou, která se po mnoho desetiletí nevyčistila od nánosů bioodpadu, čímž zmizel její původní tvar i skryté cestičky, přístupem apod. Na nás bylo se s tímto vypořádat a najít ztracené krásy tohoto místa.

Za 14 dnů se nám podařilo vyhloubit a vytvořit nový tvar jezírka. Během tvorby jsme si všechny vykopané kameny i zeminu dávali stranou, abychom je posléze použili při tvorbě břehu a okolí jezírka.

Při tvorbě byl kladen důraz na přirozenost lesního biotopu založeného na široké škále hajních rostlin.

Obecně stínomilných rostlin vybíráme pro výrazné zbarvení listů, než-li pro krásu a velikost květů.

Do (nyní mnohem většího) jezírka jsme dali silnou fólii a ohraničili jsme ho kombinací různě velkých kamenů získaných přímo z přilehlého okolí. Filtrace jezírka je od firmy Oase. Filtraci, která je dělaná na 30m3 vodní masy jsme předimenzovali a dali na jezírko s vodní plochou cca. 8-10 kubíků. Díky tomu si majitelé mohou dovolit velké množství okrasných ryb, které dodávají jezírku život po celý rok.

Pro osvětlení jsme použili výrobky společnosti In-Lite, kterou považuji za jednoho z nejlepších dodavatelů venkovního osvětlení v ČR. Rozzářili jsme temný kout bodovými, sloupovými i obrysovými světly. Nasvětlení rohu kompletně mění dojem celého biotopu a láká i ve večerních hodinách k návštěvě.

Nad vodní hladinou jsme vytvořili terasu z nepravidelné dlažby k relaxaci nad jezírkem. Na terase je v létě stín, lehátko, i zásuvka pro notebook.

Povrch okolí jezírka tvoří šedý mlat, který usnadňuje údržbu při úklidu listí a jehličí, a zároveň slouží k zadržování vody a zlepšování vlhkostního poměru v půdě pro vysazené rostliny.

Podařilo se nám i obnovit starou přilehlou skalku s přilehlými cestičkami, které zde byly po desetiletí.

Fotogalerie

Zahradní centrum běloušek

Náš e-shop
Zahradní produkty ověřené profesionály
Do e-shopu

Nejnovější realizace

Nezávazně poptat realizaci zahrady

Návrh a realizace zahrad na klíč

Zabýváme se návrhem a projektováním zahrad, jejich realizací a kompletní péčí o zeleň. Tvoříme zahradní jezírka, produkční zahrady a poskytujeme i údržbu zahrad. V naší nabídce naleznete také tvorbu vodních a architektonických prvků, jakou jsou jezírka a zídky.

Všechno je zcela na klíč. Před každou realizací podrobně probereme Vaše touhy, požadavky a možnosti.

Kontakt

Realizace, údržby, projekty:
Ing. Nikola Sefzigová
Po-Pá 7:30-15:30hod
tel: +420 704 619 437
 
Objednávkový portál e-shop ZCB
podpora a správa objednávek
Libuše Pohlotová 
Po-Pá 7:30-15:30hod
tel: +420 704 619 438
 
Prodejna a výdejní místo Hředle:
Hředle 11, okr.Rakovník 27008
Po-Ne 8:00-19:00hod
tel. na prodejnu: +420 603 913 663
Click me

Zásady zpracování osobních údajů