Realizace veřejné zeleně - Praha 4

  • Realizace skalky
  • Trvalkové výsadby

Máme tu další album s naší realizací. Tentokrát z jiného soudku, a tou bude veřejná zeleň v jednom z Pražských sídlišť. Při jihozápadní straně jsme provedli moderně pojatou úpravu zeleně trvalkovými skalkami, které svým osázením i realizací můžeme nazývat také skalkami. Naleznete zde trvalkovou květinu, která obyvatelům obarví cestu domu. Hojně zastoupeny jsou zde rudbeckie a echinacea.

Víte odkud původně pocházejí? Zda jsou to naše rostliny, či cizího původu? Znáte je z babiččiných zahrádek?

Každá zahrádka byla ozdobena velkými květy rostlin rodu echinacea ve všech možných barvách a rok od roku jich je úspěšným křížením víc a víc. Tyto rostliny kvetou od začátku července, a pokud jim budete pravidelně zastřihovat staré květy, tak budou na stonku nakvétat nové a nové, takže Vám budou dělat radost až do prvních větších mrazíků, klidně až do září. To je i účel této zeleně. Aby vydržela a kvetla co nejdelší dobu.

Odpovědí na původ těchto rostlin je, že pocházejí z prérií Severní Ameriky. Některé v Evropě zdomácněly a zplaněly. Celkem tento rod obsahuje 23 druhů trvalek či letniček, tudíž si vybere každý.

Pro celkovou nenáročnost jsou tyto záhony obohaceny o kapénkovou závlahu, zafoliovány a zaštěrkovány kvůli jednodušší údržbě. Realizace je jednoduchá, rychlá, ale s krásným výsledkem. Co myslíte?

Fotogalerie

Zahradní centrum běloušek

Náš e-shop
Zahradní produkty ověřené profesionály
Do e-shopu

Nejnovější realizace

Nezávazně poptat realizaci zahrady

Návrh a realizace zahrad na klíč

Zabýváme se návrhem a projektováním zahrad, jejich realizací a kompletní péčí o zeleň. Tvoříme zahradní jezírka, produkční zahrady a poskytujeme i údržbu zahrad. V naší nabídce naleznete také tvorbu vodních a architektonických prvků, jakou jsou jezírka a zídky.

Kontakt

+420 722 032 765
+420 704 619 437
+420 704 619 438
info@zahrady-belousek.cz
Lukáš Běloušek
Sazovická 488/8, Zličín, 155 21 Praha

Nejnovější realizace zahrad

Click me

Zásady zpracování osobních údajů

userhomephoneenvelope