Realizace zahrady Struhařov

  • Inteligentní osvětlení
  • Keřové výsadby
  • Realizace okrasného jezírka
  • Realizace skalky
  • Realizace teras
  • Stavební práce
  • Trvalkové výsadby
  • Vodní prvky
  • Závlahové systémy

V roce 2018 jsme byli pozvání na konzultaci ohledně tvorby rodinné zahrady ve vesničce v Mikešovém kraji, Struhařově.

Dle vypracovaného projektu měla vzniknout v protilehlém rohu terasy vysoká skalka, která měla sloužit jako nejvyšší bod v zahradě a hlavně být pastvou pro oči. Dominantou skalky měla být tůňka s potůčkem.

Po dlouhém plánování jsme se k realizaci dostali letos (2020) v květnu.

Základem bylo vymodelovat finální tvar skalky, jezírko a samotný potok. Skalka má časem působit přirozeně a dotvářet scenérii okolních kopců. Potůček se skalkou líně line a díky krásnému zbarvení kamenů vyniká jeho tok ze všech úhlů. Použitý kámen byl vzat z blízkého amfibolitového lomu a díky své tmavé barvě nechává vyniknout všechny rostliny.

Do samotné skalky, ale i okolních výsadeb jsme nainstalovali automatický závlahový systém a hlavní dominanty jsme podsvítili bodovými světly - pro vytvoření atmosféry nejen přes den, ale také v noci.

 

 

Výsadby jsou kombinací kvetoucích listnatých a jehličnatých keřů, trvalek a skalniček, doplněných o exotičtější solitérní keře.

 

Použité rostliny

 

V rámci prací jsme zhotovili i dřevoplastovou terasu v barvě Inox, která se krásně hodí k použitému mlatu a kamení. Díky tomu zahrada získala další kout k možnému odpočinku a relaxu.

 

 

Doba celkové realizace byl cca 1,5 měsíce, kdy převážnou část doby zabraly ruční kamenické práce při transportu a usazování větších i menších kamenů. Těch pár největších usadilo nákladní vozidlo, přeci jen nelze dělat vše rukama.

Zahrada díky této realizaci dostala nový náboj, působí monumentálně, vznikly nové odpočinkové zóny a určitě nenudí. Jezírko je plné hrajících si dětí, a domácí čtyřnohý hlídač dostal krásnou rozhlednu do okolí a jezírko na chlazení v letních parných dnech.

 

Fotogalerie

Zahradní centrum běloušek

Náš e-shop
Zahradní produkty ověřené profesionály
Do e-shopu

Nejnovější realizace

Nezávazně poptat realizaci zahrady

Návrh a realizace zahrad na klíč

Zabýváme se návrhem a projektováním zahrad, jejich realizací a kompletní péčí o zeleň. Tvoříme zahradní jezírka, produkční zahrady a poskytujeme i údržbu zahrad. V naší nabídce naleznete také tvorbu vodních a architektonických prvků, jakou jsou jezírka a zídky.

Kontakt

Ing. Nikola Sefzigová +420 704 619 437
Libuše Pohlotová +420 704 619 438
info@zahrady-belousek.cz
Sazovická 488/8, Zličín, 155 21 Praha

Nejnovější realizace zahrad

Click me

Zásady zpracování osobních údajů

homephoneenvelope