Realizace zahrady u vily v Praze

 • Inteligentní osvětlení
 • Poklad trávníku
 • Realizace okrasného jezírka
 • Realizace skalky
 • Realizace teras
 • Travní robot
 • Trávníková obruba
 • Trvalkové výsadby
 • Vodní prvky
 • Zakládání trávníku
 • Závlahové systémy

Náš zákazník, pro kterého jsme realizovali Lesní biotop jezírka, nás opět oslovil - tentokrát s touhou kompletně rekonstruovat vnější prostory u vily v Praze.

Práci jsme započali na konci roku 2018. Využili jsme příhodného počasí, a před Vánoci jsme stihli vyhotovit automatický závlahový systém od společnosti Rain Bird. O závlahu trávníku se dnes stará 70 postřikovačů, o rostliny pak dva typy mikro závlahy - kapénkové potrubí, kterého je na parcele rozvedeno přes půl kilometru - a také mikro rozprašovače ve skalkových prostorách pro efektivnější distribuci životodárné vody pro skalničky a rostliny nízkého vzrůstu, které rostou mezi kameny na jižní straně pozemku.

Díky mírnému klimatu jsme započali práci již v půlce února roku 2019. Tehdy jsme se postarali o kompletní skrývku trávníků, realizaci skalky pod borovicí (dominantní bod zahrady) a o vykácení veškerých nevhodných dřevin a rostlin, které se do nové zahrady nehodily.

 

V další etapě jsme postavili dvě nové terasy, jednu u velkých francouzských dveří na posezení a druhou, menší, pro relax u bazénu.

Na pozemku jsme instalovali osvětlení in-lite, které zajišťuje, že cestičky, terasy a dřeviny vyniknou i v noci. Dohromady tak tvoří útulné prostředí pro letní večery. Osvětlení rozzáří zahradu i v zimních měsících, během kterých budou rostliny v zahradě odpočívat.

 

 

 

Stovky rostlin desítek druhů budou tvořit celoroční kulisu měnících se barev, tvarů a velikostí, od začátku jara až do konce podzimu. Ale i během zimy zůstane zahrada krásná, protože přijde řada na jehličnany a stavební prvky na zahradě, které dotvářejí pocit klidu a harmonie.

Povrch zahrady tvoří 3 základní prvky:

 • Štěrky - růžový vápenec jakožto krycí prvek záhonových částí v přední části zahrady a kolem teras
 • Mulčovací piniová kůra - nádherná hrubá kůra, která je díky své struktuře, stálosti a odolnosti tou nejlepší možností, pokud chcete na zahradě použít mulčovací kůru
 • Trávník - který jsme položili jako role trávních koberců. Použili jsme prémiové koberce nejlepší kvality, kterou si Vaše zahrada může přát. Hustotu trávníku dokazuje fakt, že námi instalovaný trávní robot (který se stará o údržbu trávníku) potřeboval ze začátku manuální výpomoc se sekáním, protože to sám nestíhal 🙂

 

 

Cestičky kolem záhonů pod smrkem, přechod u garáže a cestičku pod borovicí tvoří nášlapné kameny umístěné v mlatu, které společně vytvořily krásnou kombinaci a vyzdvihují čistotu celého díla.

Pro čisté sečení bez dosekávání kolem okrajů jsme instalovali trávníkové přídlažby z žulových kostek v betonu, díky čemuž může výše zmíněný robot sekat i po okrajích trávníku. Nezůstávají tak žádná místa, která by se musela pracně sekat strunovou sekačkou.

 

 

Jelikož myslíme i na živočišné obyvatele zahrady, tak jsme vytvořili malé zahradní jezírko, které slouží jako pítko pro ptactvo, ježky apod. Díky klimatickým změnám jsou tyto vodní prvky velice důležitou součástí krajiny. Touto malou službičkou tak přírodě děkujeme za radost, kterou nám ptáci dělají svým zpěvem, svou likvidací škodlivého hmyzu a svou grácií, na kterou je úžasná podívaná.

 

 

Tato zahrada se bude během roku měnit, jak budou rostliny růst, a my budeme rádi, když Vám tento příběh jedné městské zahrady ukážeme v budoucích příspěvcích. Díky skvělé spolupráci s majiteli a díky maximálnímu výkonu všech, kteří se na této práci podíleli, vznikla tato naše "perla" mezi realizacemi zahrad.

 

Fotogalerie

Zahradní centrum běloušek

Náš e-shop
Zahradní produkty ověřené profesionály
Do e-shopu

Nejnovější realizace

Nezávazně poptat realizaci zahrady

Návrh a realizace zahrad na klíč

Zabýváme se návrhem a projektováním zahrad, jejich realizací a kompletní péčí o zeleň. Tvoříme zahradní jezírka, produkční zahrady a poskytujeme i údržbu zahrad. V naší nabídce naleznete také tvorbu vodních a architektonických prvků, jakou jsou jezírka a zídky.

Všechno je zcela na klíč. Před každou realizací podrobně probereme Vaše touhy, požadavky a možnosti.

Kontakt

Realizace, údržby, projekty:
Ing. Nikola Sefzigová
Po-Pá 7:30-15:30hod
tel: +420 704 619 437
 
Objednávkový portál e-shop ZCB
podpora a správa objednávek
Libuše Pohlotová 
Po-Pá 7:30-15:30hod
tel: +420 704 619 438
 
Prodejna a výdejní místo Hředle:
Hředle 11, okr.Rakovník 27008
Po-Ne 8:00-19:00hod
tel. na prodejnu: +420 603 913 663
Click me

Zásady zpracování osobních údajů