Realizace zahrady Újezd u Průhonic

  • Poklad trávníku
  • Produkční zahrady
  • Stavební práce
  • Trávníková obruba
  • Trvalkové výsadby
  • Zakládání trávníku
  • Závlahové systémy

V námi již známém Újezdě u Průhonic jsme se dostali na pozemek u novostavby, kde byla zahrada již založena včetně závlahového systému. Bohužel pro zahradu došlo k výstavbě bazénu a zahradního domku, takže bylo potřeba začít se vším od začátku.

Při levé straně domu vznikl okrasný záhon, který má sloužit i jako oddělení od ulice a jako hlavní ozdobný prvek celé zahrady. Dominantu zde již nyní tvoří stále zelená magnolie a skupiny různých trvalek a keřů/jehličnatých zákrsků.

Druhý hlavní prvek této zahrady je námi realizované dětské hřiště s domkem pro děti, houpačkou, skluzavkou a pískovištěm, které leží na umělém trávníku s vysokým vlasem. Díky velmi dobré drenáži si děti mohou venku hrát a rozvíjet své dovednosti téměř celý rok, a rodiče mohou v klidu domova pít kávu.

Umělý travní koberec nedrží vodu a díky již zmiňované vysoké drenáži zůstanou děti v suchu. Taktéž zde opadá riziko bodnutí včelou či vosou. Kolem zahradního domku vznikla užitková zahrádka, kde naleznete zákrsky peckovin i jádrovin, sloupové hrušky a jabloně, borůvky a v neposlední radě různé druhy jahod. Do prostoru při druhé straně domu, která slouží převážně jako servisní ochoz, jsme umístili tepelné čerpadlo pokryto kačírkem, aby se zde usnadnila údržba. Celou zahradu podtrhuje travní koberec se směsí trav, který díky automatizované závlaze dává zahradě čistý ráz. Realizace proběhla bez problémů během dvou týdnu, kdy došlo k opravdové proměně. Výsadba je zvolena tak, aby poskytovala radost a odpočinek pro malé i velké a člověk zde nemusel prací se zelení trávit více než dvě hodiny týdně.

Fotogalerie

Zahradní centrum běloušek

Náš e-shop
Zahradní produkty ověřené profesionály
Do e-shopu

Nejnovější realizace

Nezávazně poptat realizaci zahrady

Návrh a realizace zahrad na klíč

Zabýváme se návrhem a projektováním zahrad, jejich realizací a kompletní péčí o zeleň. Tvoříme zahradní jezírka, produkční zahrady a poskytujeme i údržbu zahrad. V naší nabídce naleznete také tvorbu vodních a architektonických prvků, jakou jsou jezírka a zídky.

Kontakt

+420 722 032 765
+420 704 619 437
+420 704 619 438
info@zahrady-belousek.cz
Lukáš Běloušek
Sazovická 488/8, Zličín, 155 21 Praha

Nejnovější realizace zahrad

Click me

Zásady zpracování osobních údajů

userhomephoneenvelope