Rekonstrukce zahrady Braškov

 • Dešťová kanalizace
 • Jímky na vodu
 • Keřové výsadby
 • Poklad trávníku
 • Realizace okrasného jezírka
 • Revitalizace
 • Stavební práce
 • Trávníková obruba
 • Trvalkové výsadby
 • Výsadby stromů
 • Zakládání trávníku
 • Závlahové systémy

V prosinci roku 2018 jsme dostali poptávku, načež jsme se sešli se zákazníkem v Braškově, který měl hotový projekt od architekta na rekonstrukci zahrady do přírodnějšího stylu, aby se v ní cítil více jako na venkově.

Projekt byl postaven na kompletní revitalizaci travních ploch a na zvětšení záhonových částí s výsadbou okrasných trvalek a trav, pro lepší propojení mezi zahradou a samotnou přírodou.

Během zimy jsme vše připravili a také se dohodli, že pro investora vybudujeme zásobárnu vody na 14m3 z dvou jímek o objemu 7m3 na sběr dešťové vody, aby se zefektivnila veškerá spadlá voda na plochu střech, ušetřily se peníze a hlavně se myslelo na životní prostředí, kdy vody je méně a méně a proč nevyužít toho, co na pozemek samo spadne a jen tak by odteklo do kanalizace.

 

 

Na to navazuje kompletní závlahový systém ( těžící z vody “ZDARMA”), pro trávník i výsadby, včetně novinky, která se začala v Česku objevovat až v posledních třech letech.

Touto novinkou je zavlažovací rohož ECO Rain, která zavlažuje trávník zespodu.

Nová generace zavlažovací rohože ECO Rain se skládá z kapkovacího potrubí RainBird určeného pro podpovrchovou instalaci a dvou spojených geotextilií.

Díky tomu mohlo vzniknout zelené parkovací stání, kde se 20cm pod zemí nachází zavlažovací rohož, nad ní písková drenáž a nakonec položená plastová zatravňovací dlažba, která obsahuje 85% trávy a 15% plastu.

 

 

Diky této závlaze trávník rostoucí v plastové dlažbě netrpí suchem během léta, tak jako tomu je u betonových zatravňovacích dlaždic, kdy v létě sluníčko rozpálí beton a trávník vyschne.

Zatravňovací plastová dlažba, která obsahuje 85% trávníku a jen 15% recyklovaného plastu doplněna o závlahový systém zespodu, udržují trávník zdravý a vitální. Navíc výhodou je, že závlažování nevadí zaparkovaným automobilům na trávníku, protože nejsou žádné postřikovače.

Vstupní brána je tak stále zelená namísto prošedlých betonových dlaždic.

 

 

Za finanční pomoci dotačního programu EU “Dešťovka" nebyly náklady na realizaci jímek tak vysoké.

Ve zbylých částech zahrady byly bohatě vysázeny záhonové části jakož to lemy trávníku a podsadba pod vzrostlými stromy a živými ploty. Původní zeleň dostala střihem nový tvar a dotváří příjemný pohled do vegetace z relaxačních i užitkových částí zahrady.

Zahrada teď působí útulněji a příjemněji pro majitele, hraje barvami a po celý rok disponuje příjemným mikroklima. I zde jsme použili naši trávníkovou přídlažbu z žulových kostek jakož to lem záhonových částí, které zaručí snadnou údržbu při seči.

 

 

Pokryv záhonu tvoří borová mulčovací kůra a písčito-štěrkový mlat. Jako designový prvek jsme postavili ohniště, které je vytvořeno v uzavřeném půlkruhu a umožňuje lepší využití zahrady a poutá na sebe nemalou pozornost.

 

 

Prostor jímek slouží jako trvalkový záhon, kdy za pár let nebude ani poznat, jak velké nádrže se pod zemí skrývají a jaký prostor musel být odtěžen při realizaci.

Před terasou jsme postavili jezírko, které slouží jako pítko pro ptactvo, a které společně s trvalkovými výsadbami nechává vzniknout lepšímu ekosystému.

Doba realizace: 1.5 měsíce

Fotogalerie

Zahradní centrum běloušek

Náš e-shop
Zahradní produkty ověřené profesionály
Do e-shopu

Nejnovější realizace

Nezávazně poptat realizaci zahrady

Návrh a realizace zahrad na klíč

Zabýváme se návrhem a projektováním zahrad, jejich realizací a kompletní péčí o zeleň. Tvoříme zahradní jezírka, produkční zahrady a poskytujeme i údržbu zahrad. V naší nabídce naleznete také tvorbu vodních a architektonických prvků, jakou jsou jezírka a zídky.

Všechno je zcela na klíč. Před každou realizací podrobně probereme Vaše touhy, požadavky a možnosti.

Kontakt

Realizace, údržby, projekty:
Ing. Nikola Sefzigová
Po-Pá 7:30-15:30hod
tel: +420 704 619 437
 
Objednávkový portál e-shop ZCB
podpora a správa objednávek
Libuše Pohlotová 
Po-Pá 7:30-15:30hod
tel: +420 704 619 438
 
Prodejna a výdejní místo Hředle:
Hředle 11, okr.Rakovník 27008
Po-Ne 8:00-19:00hod
tel. na prodejnu: +420 603 913 663
Click me

Zásady zpracování osobních údajů