Revitalizace vybetonovaného jezírka

  • Biotopická zahrada
  • Inteligentní osvětlení
  • Realizace koupacího jezírka
  • Realizace teras
  • Revitalizace
  • Stavební práce
  • Vodní prvky

Na jaře tohoto roku (2019) nám zavolal majitel chaty situované uprostřed lesa, kde se nacházelo jezírko z dob, kdy u nás byl ještě těžký socialismus a jezírka nešlo dělat jiným způsobem, než betonováním. Přáním majitele byla především revitalizace tohoto jezírka a zvelebení jeho okolí tak, aby zde mohl v klidu odpočívat a nabírat síly.

Jelikož do jezírka dříve ústil přepad ze studny, do které vyvěral silný lesní pramen, tak nebylo potřeba jezírko v minulosti příliš izolovat. Stačilo tehdy jen vybetonovat požadovaný rozměr jezírka a bylo vystaráno na desítky let, do té doby, než pramen snížil svoji vydatnost na minimum. Díky tomu se ukázalo, že těleso betonového jezírka bylo prasklé. To zapříčinilo, že se v jezírku nemohlo udržet dostatečně vody a místo krásného jezírka v malebné přírodě byla vybetonovaná díra v zemi, kde nebyl život a nevypadala vůbec reprezentativně.

 

 

Na začátku revitalizace jsme odbourali horní lem jezírka a v celém jezírku vyrovnali všechny nerovnosti, začistili ostré a ve finále přefóliovali silnou PVC folií. Tím jsme zajistili, že jezírko bude držet vodu po další desetiletí.

 

Pro lepší využití a uschování filtrační aparatury jsme postavili terasu s odkládacím stolem, do kterého jsme schovali filtraci s UV lampou, která zajišťuje efektivní čištění vody po celý rok. Samotný stůl (kryt na filtraci) může posloužit při opalování a podobně.

 

 

Toto jezírko je příkladem přirozenějšího biotopu lesního jezírka, kdy bylo vynaloženo úsilí nechat jezírko zapadnout do okolní přírody. Bude tak moci poskytovat život všem obyvatelům lesa a vlhké louky.

Břehy jezírka jsou vyskládány z placatých kamenů v několika řadách a vzájemně přilepeny, aby byly stabilní a nebyl problém na ně intenzivně šlapat.

 

 

Díky své rozloze a umístění na přímém slunci může jezírko sloužit jako místo pro koupání majitelů i jejich vnoučat, nebo jen jako velké pítko pro vše živé kolem.

 

 

Celková doba revitalizace a realizace byla 3 týdny.

Finální fotky této realizace budou zveřejněny na jaře, po zapojení vegetace. Máte se na co těšit 🙂

Fotogalerie

Zahradní centrum běloušek

Náš e-shop
Zahradní produkty ověřené profesionály
Do e-shopu

Nejnovější realizace

Nezávazně poptat realizaci zahrady

Návrh a realizace zahrad na klíč

Zabýváme se návrhem a projektováním zahrad, jejich realizací a kompletní péčí o zeleň. Tvoříme zahradní jezírka, produkční zahrady a poskytujeme i údržbu zahrad. V naší nabídce naleznete také tvorbu vodních a architektonických prvků, jakou jsou jezírka a zídky.

Všechno je zcela na klíč. Před každou realizací podrobně probereme Vaše touhy, požadavky a možnosti.

Kontakt

Realizace, údržby, projekty:
Ing. Nikola Sefzigová
Po-Pá 7:30-15:30hod
tel: +420 704 619 437
 
Objednávkový portál e-shop ZCB
podpora a správa objednávek
Libuše Pohlotová 
Po-Pá 7:30-15:30hod
tel: +420 704 619 438
 
Prodejna a výdejní místo Hředle:
Hředle 11, okr.Rakovník 27008
Po-Ne 8:00-19:00hod
tel. na prodejnu: +420 603 913 663
Click me

Zásady zpracování osobních údajů