Zahrada plná harmonie, květů a vůní

 • Dešťová kanalizace
 • Jímky na vodu
 • Poklad trávníku
 • Realizace dlažeb
 • Realizace skalky
 • Stavební práce
 • Travní robot
 • Trávníková obruba
 • Trvalkové výsadby
 • Zakládání trávníku
 • Závlahové systémy

Rodinnou zahradu v Novém Strašecí jsme začali projektovat na začátku letošního roku. Cílem bylo přetvořit celou zahradu - vyměnit výsadby, zapojit závlahový systém a vytvořit místo, kde bude celá rodina ráda trávit čas.

První fází bylo vytvoření projektu na základě požadavků a přání majitelů. 3D vizualizace pomohla s lepší představou budoucího vzhledu zahrady.

 

Pak už přišel na řadu bagr a postupné tvarování terénu, hloubení jímky na dešťovou vodu (včetně nové dešťové kanalizace) a v neposlední řadě vytvoření automatického závlahového systému.

 

 

Na této zahradě je použit kámen Roso Verona, který svým růžovým nádechem dává zahradě lehkost, v zimním období přebírá svým vzhledem hlavní dekorační funkcí místo rostlin, a v létě jemně doplňuje bohaté výsadby trvalek a keřů. Taktéž byl použitý pro vytvoření vodního prvku, který svým situačním umístěním navrací tok energií nazpět do domu.

 

 

Pro snadné udržování zahrady jsou záhony obroubeny kostkami a je zachována taková šíře trávníku, aby zde mohla sekat robotická sekačka Máňa, kterou jsme také instalovali. Díky ní je trávník celý rok krásně upravený, bez starostí a strastí v době, kdy jste na dovolené nebo jednoduše nemáte čas se o zahradu plně starat. K tomu stačí mít automatickou závlahu a travního robota a vy si můžete plnými doušky užívat zahrady při popíjení kávy či posezení s přáteli.

 

 

Každá zahrada potřebuje čas, aby se začala postupně rozrůstat a zapojovat. V sérii přiložených fotografií můžete pozorovat rozdíl mezi čerstvě založenou zahradou a zahradou, která je pár týdnů po výsadbě.

 

 

Do zahrady se díky vodnímu prvku a tvaru záhonů vnesla dynamika, kterou ještě podtrhuje trávník, který jakoby “protéká“ zahradou. Volba rostlinného materiálu byla na nás. Po konzultaci s majiteli jsme vybrali stromy a keře, trvalky a okrasné trávy, které lákají do zahrady hmyz, a takové, které je možné zpracovat při kulinářství či léčitelství. Hmyzí návštěvníky jsme podpořili dvěma hmyzími hotely, díky kterým chceme podpořit druhovou biodiverzitu obyvatel tohoto malého kvetoucího koutku zeleně. Zahrada tak kvete a dělá radost po celý rok všemu živému v okolí.

Na závěr bych chtěl dodat, že i na malé zahradě při citlivém zásahu může vzniknout krásná, víceúčelová zahrada, kde se budete cítit dobře a budete moct čerpat spousty pozitivní energie.

Fotogalerie

Zahradní centrum běloušek

Náš e-shop
Zahradní produkty ověřené profesionály
Do e-shopu

Nejnovější realizace

Nezávazně poptat realizaci zahrady

Návrh a realizace zahrad na klíč

Zabýváme se návrhem a projektováním zahrad, jejich realizací a kompletní péčí o zeleň. Tvoříme zahradní jezírka, produkční zahrady a poskytujeme i údržbu zahrad. V naší nabídce naleznete také tvorbu vodních a architektonických prvků, jakou jsou jezírka a zídky.

Všechno je zcela na klíč. Před každou realizací podrobně probereme Vaše touhy, požadavky a možnosti.

Kontakt

Realizace, údržby, projekty:
Ing. Nikola Sefzigová
Po-Pá 7:30-15:30hod
tel: +420 704 619 437
 
Objednávkový portál e-shop ZCB
podpora a správa objednávek
Libuše Pohlotová 
Po-Pá 7:30-15:30hod
tel: +420 704 619 438
 
Prodejna a výdejní místo Hředle:
Hředle 11, okr.Rakovník 27008
Po-Ne 8:00-19:00hod
tel. na prodejnu: +420 603 913 663
Click me

Zásady zpracování osobních údajů