Zahrada s terasou Újezd

 • Dešťová kanalizace
 • Jímky na vodu
 • Poklad trávníku
 • Realizace dlažeb
 • Realizace teras
 • Stavební práce
 • Trvalkové výsadby
 • Výsadby stromů
 • Zakládání trávníku
 • Závlahové systémy
 • Zemní práce většího rozsahu

Na podzim roku 2017 nás poptali majitelé čerstvě dokončené novostavby s přáním, aby se vytvořila okrasná zahrada založena na centrální trávníkové ploše určené pro děti, velkou terasou, pod již postavenou pergolou a také ochozem kolem nově vznikajícího bazénu. Vycházeli jsme s maximálního využití zahrady, kdy se musí počítat s velkým množstvím prvků na malé zahradě. Jelikož neměli návrh, se kterým mohli pracovat, tak jsme jim vytvořili projekt na míru dle jejich přání a požadavků tak, aby jejich zahrada plnila vše, co od ní očekávají.

Začali jsme základními zemními pracemi, od vrstvení terénů, které v některých místech bylo i 1m pod budoucí nulovou výškou. V rámci projektu domu byla již vytvořena sběrná jímka na vodu pro svod dešťové vody. Osadili jsme ji dešťovou kanalizací, zvedli poklopy od kanalizace a revizní šachty na vodu po požadované výšky - nuly a mohli jsme se pustit do tvůrčí činnosti. Součástí projektu byla navržena plně automatická závlaha Rain Bird, díky které mají majitelé jistotu, že vše poroste tak jak má, nebudou mít problémy s úhynem rostlin a zahrada zůstane po celý rok svěží a bude plnit svůj užitkový i okrasný účel na 100%. Díky závlaze dochází v letních měsících k udržení mikroklima a tím snižuje teplotu o několik stupňů proti rozpáleným vyschlým zahradám. O trávník se stará sít postřikovačů, rostliny zavlažuje kapénková závlaha a vše si majitelé ovládají v klidu domova přes telefon, díky chytré aplikaci, kde najdou vše, co k obsluze potřebují.

Díky inteligentnímu závlahovém systému majitelům zmizely starosti se zaléváním, snížila se spotřeba vody a šetří se finance.

Druhou fází realizace byly pomocné práce a usazení bazénu včetně dřevoplastových teras kolem bazénu a pod pergolou.

Pracovali jsme s plnými prkny Woodplastic, aby nedocházelo k velké roztažnosti materiálu (vlivem tepla a vlhka) a hlavně abychom mohli poskytnout maximální životnost materiálu, kterou nabízí výrobce. Dřevoplastová prkna jsou velmi jednoduchá na údržbu a čištění, mají stálou barvu a není potřeba je nijak natírat nebo se o ně starat.. Celková plocha teras čítá téměř 70m2 a nabízí velkou relaxační zónu pro majitele, kterou doplňují subtropické rostliny v květináčích.

Zbytek zahrady slouží převážně jako hrací plocha pro děti lemovaná živými ploty z tůjí, které podtrhuje trvalkový záhon, jakož to ústupek nám zahradníkům, abychom nevytvořili jen zahradu o živém plotě a trávníku. Díky pestrým barvám trvalek, které nakvétají od jara do podzimu je zahrada hravá a veselá po celý rok. V širším rohu trvalkového záhonu naleznou majitelé drobné ovoce, které si mohou děti přes sezónu ozobávat jako zdroj vitamínů.

Při druhé straně domu vznikl zahradní domek s rozšířením parkovacího stání pro skladování nářadí pro údržbu zahrady. Přední část parkovací zóny doplnily dekorační truhlíky a nádoby se zelení pro rozbití betonové šedi.

V přední části vstupu jsme vytvořili trvalkový záhon v kamenné kůře. Okrasné trávy vhodně doplňují skalničky, jehličnany a solitérní trvalky. Pro rok 2019 se zde počítá s vyvýšenými záhony pro pěstování zeleniny, jakož to přírodního zdroje vitamínů.

Fotogalerie

Zahradní centrum běloušek

Náš e-shop
Zahradní produkty ověřené profesionály
Do e-shopu

Nejnovější realizace

Nezávazně poptat realizaci zahrady

Návrh a realizace zahrad na klíč

Zabýváme se návrhem a projektováním zahrad, jejich realizací a kompletní péčí o zeleň. Tvoříme zahradní jezírka, produkční zahrady a poskytujeme i údržbu zahrad. V naší nabídce naleznete také tvorbu vodních a architektonických prvků, jakou jsou jezírka a zídky.

Všechno je zcela na klíč. Před každou realizací podrobně probereme Vaše touhy, požadavky a možnosti.

Kontakt

Realizace, údržby, projekty:
Ing. Nikola Sefzigová
Po-Pá 7:30-15:30hod
tel: +420 704 619 437
 
Objednávkový portál e-shop ZCB
podpora a správa objednávek
Libuše Pohlotová 
Po-Pá 7:30-15:30hod
tel: +420 704 619 438
 
Prodejna a výdejní místo Hředle:
Hředle 11, okr.Rakovník 27008
Po-Ne 8:00-19:00hod
tel. na prodejnu: +420 603 913 663
Click me

Zásady zpracování osobních údajů