Realizace biotopu s terasou Mrsklesy

 • Biotopická zahrada
 • Keřové výsadby
 • Realizace koupacího jezírka
 • Realizace mokřad
 • Realizace okrasného jezírka
 • Realizace skalky
 • Realizace teras
 • Stavební práce
 • Trvalkové výsadby
 • Vodní prvky
 • Závlahové systémy
 • Zemní práce většího rozsahu

V roce 2016 jsme byli pozvaní ke konzultaci a zahradnickým pracím na zahradě v Mrsklesích. Po výsadbách a drobných stavebních pracích jsme došli k závěru, že v okolí chybí vodní zdroj pro ptactvo a hmyz.

Malé jezírko fungovalo po dobu své existence bez problémů, stalo se oblíbeným stanovištěm pro místní faunu a v přírodně laděné skalce fungovalo jako šperk.

Na podzim 2018 došlo k rozhodnutí, že se začne plánovat předělání skalky, zvětšení jezírka a kompletní terénní úpravy na zahradě. Tak, aby zahrada byla jednodušší na údržbu, aby podíl vodní plochy byl větší, než je podíl skalky a výsadeb a aby došlo k většímu využití potenciálu zahrady výrazným vodním prvkem.

Poprvé se na zahradě začalo pracovat až na podzim 2019. Byla vyhloubena jáma na jezírko a začaly zednické práce na hlavní hloubce jezírka. Současně došlo i k zahájení stavby ateliéru v zadní části pozemku, aby tak mohly probíhat stavební práce paralelně se samotnou stavbou.

 

Na jaře 2020 začaly naše hlavní stavební práce s formováním tvaru jezírka, foliováním, stavbou terasy nad jezírkem, kamenickými pracemi s tvorbou břehů, na kterých je použit kámen z bývalé stodoly, díky čemuž se využil místní kámen z okolních kopců. Dále jsme pokračovali s bohatými výsadbami do mlatového záhonu, nainstalovali jsme automatickou závlahu, osvětlení a kompletní systém filtrace vody včetně všech technologií.

 

Na začátku června bylo hotovo a jezírko bylo předáno. Obyvateli se ihned staly různé druhy žab, jeseterů, původních karásků z malého jezírka, ale také velké množství vodních šneků a vodního hmyzu, který tento biotop přivítal s velkou slávou. Je zde bohaté zastoupení vodních rostlin, které přes léto dodávají jezírku na kráse.

 

Na této zahradě je zajímavé, že bazén a jezírko jsou umístěny na stejném stanovišti. Nijak se neruší a společně působí jako celek,na nejvíce využívané části zahrady.

 

 

Těšíme se na rok 2021, kde nám jezírko ukáže svoji krásu ještě ve větší parádě, než je vždy první rok po realizaci.

Fotogalerie

Zahradní centrum běloušek

Náš e-shop
Zahradní produkty ověřené profesionály
Do e-shopu

Nejnovější realizace

Nezávazně poptat realizaci zahrady

Návrh a realizace zahrad na klíč

Zabýváme se návrhem a projektováním zahrad, jejich realizací a kompletní péčí o zeleň. Tvoříme zahradní jezírka, produkční zahrady a poskytujeme i údržbu zahrad. V naší nabídce naleznete také tvorbu vodních a architektonických prvků, jakou jsou jezírka a zídky.

Všechno je zcela na klíč. Před každou realizací podrobně probereme Vaše touhy, požadavky a možnosti.

Kontakt

Realizace, údržby, projekty:
Ing. Nikola Sefzigová
Po-Pá 7:30-15:30hod
tel: +420 704 619 437
 
Objednávkový portál e-shop ZCB
podpora a správa objednávek
Libuše Pohlotová 
Po-Pá 7:30-15:30hod
tel: +420 704 619 438
 
Prodejna a výdejní místo Hředle:
Hředle 11, okr.Rakovník 27008
Po-Ne 8:00-19:00hod
tel. na prodejnu: +420 603 913 663
Click me

Zásady zpracování osobních údajů