REALIZACE ZAHRADY

Zahrada v Rakovníku ve vnitrobloku nad branou

Když jsme dostali příležitost realizovat zahradu pro partnerskou firmu zabývající se dovozem rostlin, tak nás přepadla mírná nervozita. Očekávání byla vysoká.

Přesto jsme v létě 2020 přistoupili k možnosti ustřižení původní vegetace a vyčištění svahu, který tvoří hlavní přístup do zahrady. Majitelé byli spokojeni, což mělo za následek pokračování spolupárce.

Byli jsme tedy požádáni o realizaci malého jezírka pod výše zmíněmým svahem (který nám během realizace dal ještě zabrat) a o tvorbu ostatních prvků na zahradě, která se skládala ze 3 částí:

 1. Část horní, kde se nacházela pergola a zeleň kolem domu. Byla založena na trávníku a rozsáhlých keřových výsadbách v anglickém stylu.
 2. Část prostřední, které dominoval svah porostlý břečťanem, přístupný díky betonovému schodišti.
 3. Část spodní, lemovaná vysokými stromi a keři.

Zahrada působila poněkud smutně, ale měla krásný výhled na památky Rakovníku. Přistoupili jsme tedy k realizaci nového vzhledu zahrady.

Jako první jsme museli vytvořit lávku přes svah pro transport sypkého materiálu z horní části do střední.

Dále jsme pokračovali v realizaci jezírka, kdy jsme vykopali (manuálně) 150m3 zeminy a postavili 50m3 velké jezírko, zapuštěné ve svahu, ke kterému jsme postavili i terasu pro odpočinek. Na terase je možné sedět i na lavičkách a pozorovat západ slunce.

Spodní část jezírka jsme obezdili.  Jezírko má vnitřní dva lemy tvořené čedičem, kdy pro odpočinek mohou majitelé použít podvodní terasu z dřevoplastu dostatečně velkou pro 3 dospělé lidi vedle sebe, nebo štěrkové zóny pro brouzdání a užívání si dlouhých letních večerů u vína a pozorování osvětlených památek města.

O jezírko se stará vysokokapacitní filtrace o obsahu 140 000 litrů, která dokáže vyměnit obsah jezírka až 8x denně.

Dále jsme si nechali odsouhlasit tvorbu nového schodiště z akácie, které nahradilo původní betonové schody a dodalo tak zahradě více přírodní vzhled.

Celou zahradu jsme osázeli trvalkami, doplňujíc tak anglický styl zahrady.

Velkou dominantou zahrady je vzrostlá zeleň, složena z dubů, smrků apod., kterou jsme efektivně osvítili inteligentním osvětlením in-lite. Na celé zahradě jsme použili 70 světel.

Na zahradě jsme realizovali závlahový systém. K zahradě jsme přidali i 2 travní roboty, pro horní i dolní zahradu.

Každých 14 dní jezdíme na zahradu provést pravidelnou údržbu, kontrolujeme kvalitu vody a provádíme další zahradnické práce. Zahrada slouží jako prezentace výběru rostlin firmy Thoolen s.r.o., která je jedním z hlavním dodavatelů sadeb trvalek pro ČR z Nizozemska.

Zahrada je jednoduchá a elegantní, ale bohatá na rostliny a vybízí k relaxaci.

 • Instalace systému osvětlení
 • Instalace závlahového systému
 • Realizace koupacího jezírka
 • Realizace teras
 • Stavební práce
 • Travní robot
 • Údržba zahrad
 • Vodní prvky
 • Výsadba stromů
 • Výsadba trvalkových záhonů
 • Závlahové systémy
 • Zemní práce většího rozsahu

Chcete zahradu, jako je tato?

Nezávazně poptat realizaci zahrady

Další realizace zahrad

closefacebook-squarebarsangle-downinstagram