Realizace zahrady ve svahu - Kosoř

  • Dešťová kanalizace
  • Jímky na vodu
  • Poklad trávníku
  • Realizace skalky
  • Stavební práce
  • Trávníková obruba
  • Trvalkové výsadby
  • Zakládání trávníku
  • Závlahové systémy
  • Zemní práce většího rozsahu

Na realizaci jsme začali pracovat začátkem podzimu 2019, po jarní poptávce od zákazníka. Kvůli příkrému a nedostupnému svahu se do zakázky nikomu nechtělo, pro nás to byla velká výzva a chtíč ukázat, že se jen tak něčeho nezalekneme. Náš klient tedy potřeboval realizovat zahradu na svahu, na kterou je jediný přístup po schodech (velmi příjemná záležitost na transporty materiálů - zemina, písek a podobně), včetně závlahy a výsadby zeleně dle již hotového projektu.

Nastoupili jsme na zahradu ve chvíli, kdy byly již hrubě vymodelované terény. Jako první krok bylo potřeba vyřešit co a kam navézt, vytvořit dostatečnou vrstvu materiálů pro výsadby rostlin a také k realizaci rozvodů závlahového systému. Bylo navezeno desítky tun zeminy a trávníkových substrátů, vysázeno přibližně 800ks rostlin- dle výsadbového plánu a došlo k funkčnímu zpevnění svahu.

 

 

Zahrada je jižně orientovaná, kdy většina rostlin jsou suchomilné trvalky a keře, nenáročné na zálivku. Nicméně i tyto rostliny potřebují v létě dostat svůj příděl vody, jinak by to na jižní výhni nevydržely. Jako na každé naší realizaci jsme kladli důraz na to, aby se zahradou bylo minimum práce a v každé roční době něco kvetlo či zdobilo zahradu svými listy a tvary.

 

 

Díky velkému zastoupení levandulí, kavylů, šalvějí apod. má zahrada charakter stepního svahu, převážně laděného do modré a fialové barvy. Bohatě zastoupené je stromové a keřové patro, díky kterému jsme zpevnili a stabilizovali svahy a do budoucna nehrozí sesunutí vrstev zemin, které zde byly po desetiletí naváženy, protože pozemek je postaven na bývalé obecní skládce.

 

 

Mlatové cesty spojují všechny tři patra zahrady. Lem těchto cest je vyhotoven z námi nabízených plastových obrubníků Novabord, které můžete nalézt na našem eshopu: zahradnicentrumbelousek.cz. S těmito obrubníky je velmi lehká instalace a díky své vysoké pevnosti a odolnosti vydrží v zahradě dlouhou dobu.

 

 

Svahy jsou pokryty mulčovací kůrou, kterou zpevňuje jutová rohož. Ta rovněž zabraňuje sesunutí kůry vlivem deště či sněhu.

Doba realizace: dva měsíce.

Pro vás je to jedna z ukázek, jak lze naložit se zahradou v prudkém kopci s nevhodným podkladem a špatným přístupem. Vše jde, když se chce a je odhodlání.

 

Fotogalerie

Zahradní centrum běloušek

Náš e-shop
Zahradní produkty ověřené profesionály
Do e-shopu

Nejnovější realizace

Nezávazně poptat realizaci zahrady

Návrh a realizace zahrad na klíč

Zabýváme se návrhem a projektováním zahrad, jejich realizací a kompletní péčí o zeleň. Tvoříme zahradní jezírka, produkční zahrady a poskytujeme i údržbu zahrad. V naší nabídce naleznete také tvorbu vodních a architektonických prvků, jakou jsou jezírka a zídky.

Kontakt

Ing. Nikola Sefzigová +420 704 619 437
Libuše Pohlotová +420 704 619 438
info@zahrady-belousek.cz
Sazovická 488/8, Zličín, 155 21 Praha

Nejnovější realizace zahrad

Click me

Zásady zpracování osobních údajů

homephoneenvelope